קישורים יוצאים והשפעתם על קידום אתרים (SEO)

קישורים יוצאים והשפעתם על קידום אתרים (SEO)

קישורים יוצאים, בשונה מקישורים נכנסים אלו קישורים שאנו מוציאים מהאתר שלנו אל אתרים שונים. ננסה להסביר ולהבין איך להשתמש בקישורים יוצאים ואיך לעשות זאת נכון מול גוגל. הסיבה שלהוציא קישורים הייתה תמיד לכוון גולשים מאתר אחד לאתר שני או מאתרים לכתובות מייל.

עוד בשנת 1998 כשסרגיי ברין ולארי פייג' הקימו את גוגל. הם אמרו שקישורים יוצאים הם בעצם המלצה של אתר אחד לאחר שני. חשוב לדעת שמ-1998 עברו המון מים בירדן ודברים השתנו ומשתנים, כלומר נוצרו מיליוני קישורי ספאם וזאת הסיבה שגוגל הגדירה מחדש באמצעות עדכונים כמו פינגווין, את כל נושא הקישורים היוצאים. דוגמא: אם פעם כל קישור יוצא היה מקדם את האתר המקושר, היום קישור יוצא באיכות נמוכה יזיק לאתר המקבל. כאשר אתם חושבים על קישור יוצא, תחשבו קודם כל כבעל אתר ולכן אנו בALLSEO אספנו עבורכם כללים להוצאת קישור ממכם לאתר אחר:

  • האם האתר שאליו אני מקשר מתאים ורלוונטי מבחינת תוכן לעמוד ממנו אנו מקשרים?
  • האם האתר המקושר איכותי ובעל תכנים רלוונטים שיוסיפו ערך לגולשים?
  • האם יש סיכוי שמישהו ילחץ על הקישור?
  • האם הקישור בולט בתוך הטקסט ובאמת שייך וקשור לאותו טקסט.
  • האם האתר שאנו מקשרים אליו חזק, סמכותי ואמין?
  • האם האתר שאליו אנו מתכוונים להוציא קישור הינו אתר איכותי שמקדם את עצמו באופן חוקי ובדרכים מקצועיות בתחום הקידום?

לפני שמוציאים קישור חייבים לבדוק נקודות חשובות אלו. אם יש חשד שנקודות אלו אינן מתקיימות, תחשבו שוב אם לקשר לאתר שעלול לגרום לכם נזקים. ברגע שקישרתם לאתר מסויים גוגל מבינה שאתם כזוג אתרים חולקים או שותפים בצורה מסויימת עם האתר המקושר. לכן חשוב לקשר לאתר אמין, איכותי ובעל תכנים מועילים ורלוונטים לגולשים שלכם. אם תעשו כך יש סיכוי גדול שגוגל תאהב את האתר שלכם.

חשוב לדעת שכמקדמי אתרים קישורים יוצאים/קישורים נכנסים הם הדרך הטובה ביותר להפנות גולשים לאתרים אחרים. בנוסף קישורים אלו הם שיטה מעולה לאופטימיזציה של אתר ברשת. כמו-כן שיתופי פעולה בין אתרים איכותים יוסיפו לדרוג שלכם בגוגל.

איך לא נרצה להשתמש בקישור יוצא?

  1. לא נקשר אל אתר מפוקפק, אתר שלא רלוונטי לאתר שלנו, אתר שעושה ספאם או אתרים שמפרים את ההנחיות של גוגל.
  2. אם הקישור נקנה בכסף חובה לציין על הקישור "ממומן" ובנוסף לציין "NoFollow".
  3. אם הקישור לא שייך ולא רלוונטי לתוכן, זאת אומרת חוסר יעילות לגולש.
  4. לא מומלץ על החלפת קישורים מעמוד הבית, פוטר או תפריטי צד. אלו מיקומים שלא קשורים לתוכן ולא מועילים לגולש.

חשוב לדעת שקישורים יוצאים לא ממש תורמים לדרוג האתר (לפי גוגל) ולכן אל תבנו על קישורים יוצאים למטרה זו, למרות שבבדיקות קודמות ובמחקרים שונים יש משקל מסויים לקישורים יוצאים. אנו בALLSEO לא בונים על קישורים יוצאים כדי להתקדם ולכן אם כבר חושבים על קישור יוצא, עליו להיות איכותי, סמכותי, אמין וכו'. חשוב להוציא קישורים בתבונה ובחוכמה תחילה תוך הבנת חווית המשתמש וכמובן לתת דגש לנושא הרלוונטיות.

השארת תגובה