נכס דיגיטלי

מה זה בעצם נכס דיגיטלי? הדבר הראשון שאנו חושבים שאומרים לנו "נכס" הוא: דירה, מגרש, חנות או משרד להשכרה. ונכון אחרי שנשקיע סכום גדול מאוד בקניית דירה, מגרש, משרד וכו'. נוכל להשכירו ולהנות מהכנסה פסיבית ואפילו להגיע לסוג של עצמאות כלכלית. אז נכון כמו שישנם נכסים ממשיים כמו דירות, מגרשים ומשרדים. יש גם נכסים דיגיטלים. שהם בדיוק בנויים על אותו רעיון עם כמה הבדלים משמעותיים.

 • נכס דיגיטלי הינו וירטואלי ונמצע ברשת האינטרנט
 • כדי לבנות נכס דיגיטלי אין צורך במליוני שקלים אלא באלפי שקלים ואולי פחות.
 • בעזרת נכס דיגיטלי אפשר לייצר הכנסה פסיבית קבועה כדוגמא שכ"ד מדירה/חנות.

עולם האינטרנט טומן בחובו אין סוף אפשרויות ופתח דלתות להמון אנשים בעולם שחשבו מחוץ למסגרת. חשוב לציין שמי שבאמת רוצה להצליח בעולם האינטרנט. מי שבאמת חדור מטרה וירצה לזכות בהכנסה פסיבית. ילמד ויצליח (לא תורה מסיני).

היתרון של נכס דיגיטלי והכנסות מרשת האינטרנט הוא בעצם למכור ערך. חשוב לציין שאתרי אינטרנט זמינים 24/7 וממש לא זקוקים לכם בליד המחשב. ההיתרון הענק באינטרנט הוא שאין הגבלה על מספר הנכסים הדיגיטלים שתקימו. ופירוש הדבר שניתן להגדיל את הכנסתכם ללא הגבלה. במילים פשוטות השמיים הם הגבול.

אז מה זה נכס דיגיטלי?

 • קבוצת פייסבוק עם עשרות אלפי חברים.
 • ערוץ יוטיוב עם אלפי צפיות ותגובות.
 • אינסטגרם עם עשרות אלפי עוקבים.

נכון לחלוטין שאלו נכסים דיגיטלים. אך הם לא ממש בבעלותינו. ואנו כפופים למדיניות נהלים וחוקים של פייסבוק וגוגל. ובכל רגע נתון הם יכולים לסגור לנו את החשבון וללא הודעה מוקדמת רק אם חשבו שעשינו משהו פסול. לכן כדי לשמור על נכסים דיגיטלים אלו, עלינו להקפיד על נהלים וחוקים של בעלי הפלטפורמות.

נכס דיגיטלי נוסף שאף אחד לא יכול לסגור או להשבית הוא, אתר אינטרנט משלנו, כמעט כמו דירה בטאבו. וזאת הסיבה שאם רוצים לעשות כסף באינטרנט באמצעות נכס דיגיטלי. הפתרון הוא לבנות אתר אינטרנט שאליו נזרים תנועה (טראפיק) של גולשים.

השלב הבא הוא לתרגם את תנועת הגולשים באתר לכסף. לאחר שהבנו שנכס דיגיטלי ראשי הוא אתר אינטרנט ונכנס דיגיטלי משני הוא ערוץ יוטיוב, פייסבוק וכו'. כדי לבנות נכנס דיגיטלי מניב נבחר נישה מסויימת לדוגמא "אהבת כלבים" נבנה אתר אינטרנט שיעסוק בכלבים: מזונות, טיפוח, גזעים וכו'. הדבר השני שנעשה הוא לפתוח עמוד פייסבוק/ ערוץ יוטיוב עם תוכן רלוונטי, מעניין ומושך. כל זה על-מנת לייצר תנועת גולשים לאתר החדש שלנו.

בשלב הסופי נתחיל להרוויח כסף מתנועת הגולשים באתר. אז איך בעצם הופכים גולשים לכסף?

 1. פרסום ושת"פ- ברגע שיש המון גולשים באתר שאוהבים את הנישה שלנו. אנשים ירצו לפרסם את המוצרים שלהם ולהחשף להמון גולשים.
 2. מכירות- כל גולש הוא לקוח פוטנצאלי. נוכל למכור לגולשים את המוצרים/ שירות שלנו.
 3. מכירת לידים- כל גולש באתר שמשאיר פרטים הוא ליד חם וכך נוכל להרוויח ממכירת לידים.
 4. שיווק שותפים- אפשרות להרוויח כסף באופן כזה, שאנו נמליץ לגולשים על מוצרים לא שלנו באמצעות לינקים באתר וכך להרוויח כסף ישירות מהספק על כל מכירה.
 5. שכר דירה- כמו השכרה של דירה/חנות ניתן לגבות שכירות חודשית גם על אתר אינטרנט (השכרת אתרים הינו נושא שלם שיש להבינו היטב).

לסיום על מנת להרוויח מנכסים דיגיטלים. חייב להיות לנו לפחות אתר אינטרנט אחד. ככל שיהיו לנו יותר אתרים. הפוטנציאל להרוויח גדל. לאחר שבנינו אתר אינטרנט בנושא מסויים. שזהו בעצם הנכס הראשי שלנו. נמשיך לשלב השני והוא עמוד פייסבוק, ערוץ יוטיוב, אינסטגרם וזה על מנת לייצר תנועה לאתר ולהפוך את תנועת הגולשים לכסף. אחרי שנצליח לגרום לגולשים רבים להיכנס לאתר שלנו, נוכל לייצר הכנסה פסיבית חודשית של אלפי שקלים.

חשוב לציין שישנם הרבה מערכות לבניית אתרים וניהול תוכן. אנו בallseo ממליצים על וורדפרס כמערכת לניהול תוכן נוחה, קלה וידידותית למשתמש.

השארת תגובה