מתי לעדכן את מערכת האתר

מתי נעדכן אתר: מערכת, תבנית עיצובים ותוספים.

סביר להניח שהאתר שלכם בנוי על מערכת וורדפרס, מערכת הוורדפרס לניהול תוכן מאוד נפוצה, המערכת מבוססת על קוד פתוח שמאפשר לכם לעשות כרצונכם מבחינת תוכן, תמונות, סרטונים, תבניות עיצוב ותוספים. חשיבותו של עדכון אתר והתדירות שיש לעדכן את הפרמטרים באתר, לעדכון יש שלושה שלבים:

א. רמת אבטחה

ב. ביצועים ונראות האתר

ג. רכיבי הקוד באתר

במידה והאתר שלנו בנוי על מערכת הוורדפרס אנו צפויים לקבל עדכוני מערכת כל כמה חודשים, עדכוני מערכת הוורדפרס מורכבת משלושה מספרים לדוגמא: 5.0.1 הספרה הראשונה משמאל מציינת עדכון ליבה של המערכת, הספרה השנייה הינה עדכון רכיבי מערכת והספרה השלישית הינה עדכון אבטחה. חשוב לציין שאין לחשוש מלבצע עדכון אוטומטי במערכת הוורדפרס. את עדכון ליבת המערכת כדאי לבצע לאחר יציאת עדכון אבטחה, עדכון רכיבים במערכת נעשה רק אחרי שהבנו שאין לעדכון השפעה כל שהיא על תוספים שהותקנו באתר, ואחרון חביב את עדכון האבטחה מומלץ לעדכן בזמן אמת וללא חשש. ברוב המקרים מדובר בשינוים קלים ולא מורגשים חשוב לוודא שיש גיבוי מלא לאתר על השרת שלנו.

עדכון תבנית עיצוב-  תבניות מפותחות ע"י חברות פרטיות האיכותיות שבניהן זוכות לעדכונים אוטומטים של המפתחים ובדרך-כלל על פי בקשות/ תלונות של הגולשים ברשת. גם אם לא עדכנם את תבנית העיצוב לא נורא! לא פוגע בקידום האתר ואין חובה לעדכן תבניות עיצוב, ולכן אם יש לכם תבנית עיצוב עם אפשרות עדכון, עשו זאת ללא חשש במידה ויש לכם תבנית שלא נעשו בה פיתוחים כדאי לא לגעת! או להיעזר בבעל מקצוע בתחום.

עדכון של תוספי מערכת באתר

תוספי מערכת של הוורדפס בדרך-כלל זוכים לעדכונים קבועים, בתוספים אלו ניתן לבצע שדרוגים ללא חשש חשוב לציין שלא כל תוסף מומלץ לכם ולכן כדאי מאוד להתייעץ עם מומחה בתחום לגבי תוספים נוספים.

לסיום, עדכון אתר אינטרנט הינו צעד חשוב וקריטי לתחזוקת האתר. אנו בחברת allseo נשמח לעזור, לייעץ ולתת שירות בנושא תחזוקת אתרים.

השארת תגובה