אתר רספונסיבי או אתר לנייד

בעולם של היום בעלי אתרים מתחילים להבין את החשיבות הרבה של אתר מותאם לנייד שתומך במערכות הרבות שנמצאות בשוק כמו אנדרואיד, גוגל, אפל וכו'. רוב האנשים ברחוב היום הולכים עם הפנים מופנות מטה כלפי מסך הסמארטפון, שמאפשר לנו לבצע כמעט כל פעולה ולמצוא כמעט כל מקום על המפה. אתר שלא יהיה מותאם לנייד פוגע בחווית המשתמש (UX) והן מבחינת מיקומים ברשתות החיפוש.

חווית משתמש (UX)- אתר אשר מותאם לנייד ישמור על הגולש באתר שלנו לעומת זאת, אתר שאינו מותאם לנייד יגדיל מאוד את הסיכוי שהגולש יעזוב את האתר מהר ויגיע אל התוצאה הבאה בגוגל. (6 נקודות לאופטימיזציית אתר לנייד)

קידום אורגני- גוגל הודיעו לא ממכבר כי הם יעניקו מיקומים טובים יותר לאתרים אשר מותאמים לנייד.

אז אתר רספונסיבי או אתר לנייד?

אתר רספונסיבי – אתר שבנוי בצורה כזאת שתוכן העמוד מתאים את עצמו אוטומטית לגודל המסך. סדר התכנים, התמונות והקישורים באתר כולל התפריט יישארו אותו הדבר. יתרון של אתר רספונסיבי שחווית המשתמש לרוב אינה נפגעת כיוון שהתוכן מותאם למסך. בנוסף אתר רספונסיבי חוסך כסף כיוון שיש לתחזק רק אתר אחד ללא חשש מתוכן משוכפל.

החסרונות של אתר רספונסיבי לפעמים השינוי בתצוגה גורם למראה האתר בנייד להיות לא נעים לעין, לכן במקרים אלו יש להחליט אילו אלמנטים יוסתרו או יוצגו גודלי מסך שונים. לאתרי מכירות או אתרי e-commerce נעדיף יצירת אתר חדש אשר בנוי ספציפית לנייד כיוון שהתנהגות הגולש דרך הנייד שונה מאוד מהתנהגות הגולש דרך מחשב נייח.

אתר לנייד – זהו אתר נפרד מהאתר המקורי, שנבנה במיוחד למסך הקטן עם עיצוב, טיפוגרפיה ותמונות שונות מהאתר המקורי. האתר מותאם לצרכיו של הגולש והתוכן מוצג בצורה מאוד ממוקדת. תוכן העמוד יכיל לרוב טלפון, כתובת או שעות פעילות, עם כמה שפחות תוכן נוסף, כי לרוב זה המידע שהגולש מחפש. לפעמים התוכן שבאתר לנייד יהיה מותאם לחיפוש הגולש אך לפעמים התוכן יהיה קצר מדי, לזה אנו חייבים להשים לב, ולבצע שינוים בהתאם.

לרוב אתר שנבנה לנייד במקביל לאתר עבור מסכים גדולים יצור בעיות של שכפול תוכן מבחינת גוגל וזה יפגע במיקום האתר מבחינת קידום אורגני. ההמלצה של גוגל היא לעבוד עם אתרים רספונסיבים.

לפעמים אתר לנייד יהיה אפקטיבי יותר מאתר רספונסיבי, אבל עבודה עם אתר לנייד דורשת מיומנות וידע טכני.

ממליצים לכם להתייעץ עם מומחה מנוסה בתחום.

השארת תגובה